Välkommen på julmarknad i Mölltorps hembygdmuseum. Här kan du hitta produkter som handarbeten, mattor, bröd med mera. Vi har också ett lotteri med fina priser och i kaffeterian serveras kaffe med dopp.
Kontakta arrangören av julmarknaden (se deras webbsida) om du vill ställa ut på julmarknaden. Presenttips.se arrangerar inte denna julmarknad, vi bara tipsar om dem.
Det finns inga julmarknader öppna baserat på de 0 julmarknader vi har i databasen.
Du kan se hela listan över julmarknader här istället.
Detta är julmarknader som har arrangerats vid något tillfälle. Om du vet när en viss julmarknad arrangeras nästa gång så får du gärna hjälpa oss med att uppdatera datumet!
Det har inte arrangerats någon julmarknad i denna kategori innan.
Kolla in alla de julklappstips vi hittat på åt hela familjen (och fler därtill) och få tips på vad du kan köpa till alla från pojkvännen till lillasyster i jul.
Du kan också använda vår smarta julklappstipsgenerator för att hitta julklappar baserat på ålder, intresse, personlighet med mera.
En vacker prydnadsfigur i fantasy-stil i form av en älva med ett barn.... [Läs mer]
Dessa jättebalonger som uppblåsta är ca 1 m. i diameter finns i färgerna röd, gul, orange, grön, vit, rosa och blå. För... [Läs mer]
Den här överlevnadskniven från Gerber är en klassisk "bra att ha" produkt när man är ute på äventyr. Kniven är designad a... [Läs mer]
Vissa avskyr att stryka, andra att dammsuga men för vissa är att vika tvätt den tråkigaste hushållssysslan som finns. Den... [Läs mer]
En anti-age dagcreme som ger fukt och ett varsamt lyft till ansiktsdragen. Skyddar huden mot fria radikaler och de negati... [Läs mer]
Det känns logiskt att LEGO, som ju passar perfekt som småpresenter, har gjort en egen paketkalender. Den är färdigpaket... [Läs mer]
Stilren och behändig espressomaskin. Perfekt för att göra espresso, cappucino, cafe au lait mm till kaffeälskaren.... [Läs mer]
Låt killen få klona sitt eget favoritorgan! En vågad, fräck och rolig present till paret.... [Läs mer]
Om du har besökt Julmarknad i Mölltorps hembygdsmuseum så skicka gärna in ett foto (julmarknader@presenttips.se) till oss vi kan använda och/eller skriv en kommentar nedan om vad du tyckte om julmarknaden! Du kan också tagga ett Instagram med @julmarknader.